top of page

Wed, 16 Sept

|

Türkiye Geneli

Avrupa Hareketlilik Haftası GAE Sanal Etkinlikleri

Avrupa Hareketlilik Haftası, sürdürülebilir ve çevre dostu ulaşımın ön plana çıkarıldığı Avrupa çapında etkinliklerdir.

Kayıt Kapalı
_
Avrupa Hareketlilik Haftası GAE Sanal Etkinlikleri
Avrupa Hareketlilik Haftası GAE Sanal Etkinlikleri

16 Sept 2020, 00:00 – 22 Sept 2020, 23:59

Türkiye Geneli

Etkinlik Detayları

  • Etkinliğimiz Covid-19 Pandemi süreci nedeniyle dijital ortamda yapılmıştır.

Avrupa Hareketlilik Haftası, sürdürülebilir ve çevre dostu ulaşımın ön plana çıkarıldığı etkinliklerdir. Başta Avrupa olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde şehirler ya da sivil toplum kuruluşları çeşitli etkinliklerle toplumsal farkındalığı ve sahiplenmeyi artırmaktadır. Etkinlik orijinal sitesi: https://mobilityweek.eu/home/

Dünyanın 4 bir yanından, etkinlikler düzenleyerek, projeye katkı sağlayan birçok şehir, belediye ve organizasyon bulunmaktadır. Gelecek Araştırmaları Enstitüsü olarak 16-22 Eylül tarihleri arasında, Ankara'da, online etkinliklerimizle European Mobility Week kapsamında tamamladık. Etkinlik kayıtlı sitesi: https://mobilityweek.eu/registered-actions/?country=TR&action_uid=GrLoZQgN

Hareketlilik Çekilişi: Bu çekilişte 3 kazanan olacaktır. Bu kazananlara sırasıyla 1 bisiklet, 1 kaykay ve 1 scooter hediye edilmiştir. Çekilişe katılmak için herhangi bir etkinliğe kayıt olmanız ve, etkinlik fizikselse, etkinlik anında orada bulunmanız tamamen yeterli olacaktır.

Hikâye Yarışması: Gelecekte Ulaşım konulu bu hikâye yarışmamızda katılımcılardan karakter sayısı 15.000'i geçmeyecek birer hikâye yazıp bu hikâyeleri paylaşılacak Google Forms aracılığı ile bize ulaştırmışlardır. Hikâyeler jürilerimiz tarafından değerlendirilmiş olup, yarışmanın 1.'sine Reeder E-Kitap Okuyucu, 2.'sine Storytel'den 1 yıllık üyelik, 3.'süne Storytel'den 6 aylık üyelik ödül olarak verilmiştir. Ayrıca katılan her katılımcı adına Hacettepe Üniversitesi Ormanı'na, Hacettepe Mezunlar Derneği tarafından bir fidan bağışı yapılmıştır.

Hikâye Yarışması Kazananları:

1- Melik Vatan

2- Ünal Arslan

3- İ. Usame Yördem

Ayırca hikayelerin değerlendirilmesinde yer alan jürilerimiz Burçak Çullu, Derya Balcı, Diyar Hamidi, İlker Tabak, Özgüm Coşkun, ve Seray Şahsuvar'a; ve birbirinden güzel hikayeleriyle etkinliğimize katılan katılımcılarımıza, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü olarak, sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

16-20 Eylül - Hareketlilik Yarışı: Strava adlı mobil uygulama aracılığı ile katılımcıların 16-17-18-19-20 Eylül günlerinde, istedikleri herhangi bir yerde, yaptığı egzersizlerin kaydı toplanmıştır. Hacettepe Üniversitesi Ormanı'na, katılımcılar tarafından yapılan her 6 km yürüyüş/koşu veya 12 km bisiklet sürüşü başına, egzersizi yapan katılımcı adına Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından birer adet fidan bağışı yapılmıştır. 

Uygulama İçin: https://www.strava.com/clubs/GAE-EMW

Strava, kişinin yaptığı egzersizleri kaydedebilen, tamamen ücretsiz bir mobil uygulamadır. Bu uygulamanın kullanılması  sayesinde katılımcılarımızın ne kadar egzersiz yaptığı kaydedilecektir.

Not: Kulübe kaydolduktan sonra günlerdeki etkinliklere de kaydolmanız gerekmektedir.

21 Eylül - Online Yelken Eğitimi: Yelken sporunu öğrenmek isteyen gençleri hedef alan bu etkinlikte eğitim profesyoneller tarafından online bir platformda  sağlanmış etkinlik sonunda katılımcılar sertfika verilmiştir. Ayrıca katılan her katılımcı adına Hacettepe Üniversitesi Ormanı'na, Hacettepe Mezunlar Derneği tarafından bir fidan bağışlanmıştır.

"Yelken ve Amatör Denizcilik Semineri" etkinliğimiz Zoom üzerinden online olarak gerçekleşmiştir.

22 Eylül - Online Kapanış Seramonisi: Kapanış buluşması online olarak gerçekleştirilmiştir. Katılan her katılımcı adına Hacettepe Üniversitesi Ormanı'na, Hacettepe Mezunlar Derneği tarafından bir fidan bağışlanmıştır.

PAYDAŞLARIMIZ:

Paydaşlarımıza bizimle birlikte oldukları ve destekleri için teşekkür ederiz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page