top of page

#GeleceğiTasarla

İnsanlık için olumlu bir gelecek inşa etmenin yolu, bugün isabetli kararlar vermekten geçiyor.

 

Tarihin hiçbir döneminde bugünkü kadar uzun vadeli düşünmeye ihtiyaç duyulmadı. Sürekli artan belirsizlik, dengesizleşen uluslararası ilişkiler, baş döndürücü bir hızla ortaya çıkan bilimsel ve teknolojik gelişmeler, farklı beklentiler ve amaçlar taşıyan yaş grupları…

 

Gelecek Araştırmaları Enstitüsü, kâr amacı gütmeyen bir modelde ve toplumun her kesiminin, kamunun, özel sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının arzu ettikleri geleceği tasarlamalarına ve oraya ulaşmaları için vermeleri gereken kararlara destek olmak amacı ile çalışmaktadır.

 

Enstitü, Ankara’nın ve Türkiye’nin küresel ölçekte etkili ve tercih edilen bir bölge haline gelmesi için, yerel aktörlerin günümüz koşullarını doğru değerlendirmeleri, yarını tasarlamaları ve farklı düşünebilmelerine olanak tanıyacak yetkinlikler ve bilgi birikimini sunmak amacını taşımaktadır.

Our Mission

Gelecek tasarlanabilir ve yönetilebilir. Buna uygun olarak yaptığımız çalışmalar, toplumun her kademesinin arzu edilen gelecekte etkin şekilde yer almasına olanak veriyor.

Vizyonumuz

İnsanlığın güzel bir gelecek kurmasına katkı sunma hayaliyle bir araya gelen farklı yetkinliklerden araştırmacılarımız; geliştirdikleri projelerle değişimi başlatma, fark yaratma ve geleceği tasarlama gayesiyle hareket eder.

Misyonumuz

Misyonumuz, gelecekteki sosyal kalkınmaya yönelik olasılıklar ve tehditler hakkında açık ve geniş bir tartışmayı teşvik etmektir.

 

Bunu; konferanslar düzenleyerek, araştırma raporları yayınlayarak, eposta bültenleri, Twitter, Instagram gibi kanallar üzerinden etkileşime kapı açacak içerikler paylaşarak, kurumsal blogumuz aracılığıyla düşün yazıları yayınlayarak, sivil toplum kuruluşlarını, devlet kurumlarını ve şirketleri ziyaret edip karşılıklı görüş ve önerilerimizi değerlendirerek yapıyoruz.

Desteğine ihtiyacımız var!

bottom of page